W co zainwestowałem – marzec 2017

Dużo osób, zastanawia się na co przeznaczyć swoje oszczędności. Ja osobiście 5-10% inwestuje (bardziej bawię się) na giełdzie.

Jest to pierwszy wpis, który prezentuje na bieżąco moje ruchy na giełdzie. Kupuję akcje dokładnie wg strategi opisanej w książce, chcesz się przekonać nie na własnej skórze czy strategia działa? Zapraszam do śledzenia i komentowania. Zakupy jeszcze ciepłe 🙂

Jak już wspomniałem w dziale strategia inwestycyjna, kupuję akcje według strategii opisanej w The Little Book That Still Beats the Market . Książka wydała mi się na tyle przekonująca i ciekawa, że postanowiłem dać szansę i sprawdzić tę strategię. Strategia polega na kupowaniu tanio akcji, ale takich Spółek, które wydają się być najlepsze pod kątem zwrotu z kapitału.

Całą zasadę działania opisałem w dziale strategia inwestycyjna odsyłam Cię tam jeśli jeszcze nie widziałeś. W kolejnych wpisach opisuje tylko pokrótce moje kolejne ruchy. Możecie razem ze mną patrzeć czy strategia się sprawdza czy nie. To co kategorycznie Wam odradzam, to powtarzanie moich ruchów. Nie jestem żadnym guru inwestycyjnym, jedynie zafascynowała mnie książka i jestem ciekaw efektów na żywym organizmie. Nie mogę też wykluczyć błędów rachunkowych, ale z drugiej strony badam tylko tę metodę. Nie boje się, że stracę nawet cały budżet – tym bardziej, że nie są to kwoty bardzo duże. Pamiętaj o tym. Biorąc jednak pod uwagę, że analiza zajmuje mi dużo czasu udostępniam cały plik. Może się komuś przyda. Link do pobrania pliku na końcu wpisu

Co wskazała analiza?

Kilkugodzinna analiza Spółek pokazała, że to co powinienem zrobić w tym kwartale to kupić Spółki takie jak: Larq, CDProjekt, StalExport, Echo, Budimex.

W co zainwestować w marcu 2017

CDProjekt oraz Stalexport są już w moim portfelu więc po szybkiej analizie wolumenu (bardzo ważne, aby nie trafić na spółkę z małą płynnością) do mojego portfela trafiły Larq, Echo i Budimex. Tak jak wspomniałem wcześniej nie analizuje przy zakupie obecnego wykresu Spółek (tak na serio, to nie dałem rady i sprawdziłem sobie Spółki i po analizie technicznej nie kupiłbym tych Spółek J). Ale kupiłem je mimo to.

O tym czym zajmują się Spółki wiedziałem wcześniej, więc nie musiałem o nich czytać dodatkowo. Jednym zdaniem tylko dodam, że Larq to właściciel nextbike – rowerów miejskich znanych w co większych miastach w Polsce, Brand24 – narzędzia do monitoringu w Internecie, z kolei Echo Investment – jeden z największych deweloperów w Polsce oraz Budimex – wykonawca w sektorach infrastruktury, nie wierzę, że ktoś może nie znać tej firmy.

Cena zakupu.

Nie czekałem za bardzo, nie analizowałem kursu i potencjału na spadek. Spread nie był duży więc kupiłem te Spółki po następujących cenach

  • Budimex po 246,95 PLN – 2 akcje
  • Echo po 5,63 PLN – 89 akcji
  • Larq po 14 PLN – 35 akcji

Każda transakcja kosztowała 3 zł prowizji – czyli około 0,6% od wartości transakcji. W ogromnym uproszczeniu akcje muszą wzrosnąć o co najmniej 1,2%, żebym nie był stratny na prowizji.

Co dalej? O akcjach zakupionych w marcu zapominamy na rok 🙂 Fajnie 🙂 Następny raport z ruchów giełdowych pojawi się na przełomie czerwca/lipca, będę mógł podsumować wtedy pierwsze efekty strategi bo będziemy sprzedawać 🙂

Na koniec informacja jak wygląda cały mój portfel – Wadex i ABCData, to akcje kupione poza strategią.

Moje inwestycje - portfel akcji

Materiały do pobrania:

Spółki do kupienia – marzec 2017

 

Koniecznie też musisz wiedzieć, że treści na blogu są wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że sam podejmujesz decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Facebook
Google+
http://oszczednosci.eu/2017/03/30/w-co-zainwestowalem-marzec-2017/
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *